Animationfestival  

Den perfekte festival

Animasjonsjournalist Nancy Denney-Phelps skrev en anmeldense av vår festival for ASIFA.

Les hele artikkelen her

Animationfestival

EGEN TV I GÅGATA

ANOBA-AWARD 2009

Animationfestival

AVSLUTNINGSSEREMONI

Lørdag 14. november | 20.00 | Blå Grotte

Billetter kjøpes ved Fredrikstad Kino

Fredrikstad Animation Festival er den viktigste visningsarenaen for norsk og nordisk animasjon, og konkurranseprogrammene og utdelingen Golden Gunnar-trofeet utgjør kjernen i festivalen. Lørdag 14. november inviterer vi til storslagen prisutdeling og avslutningsfest i Blå Grotte, der vi hedrer nordens beste animasjonsfilmskapere.

Konferansierer er Monica Leander og Rune Kreutz.


Golden Gunnar-prisen

Vi deler ut pris i følgende kategorier:

  • Nordisk-baltisk studentfilm
  • Nordisk-baltisk oppdragsfilm
  • Nordisk-baltisk kortfilm
  • Publikumsprisen
  • Grand Prix

Fredrikstad Animation Festival er også en av 9 eksklusive Cartoon d´Or festivaler, og vinneren av vår Grand Prix vil automatisk bli nominert til Cartoon d´Or 2009. Juryen vil også nominere en film til ANOBA-prisen 2010.


Arrangementet er åpent for alle

 


Konsert med Ultra Sheriff

"Ultra Sheriff - an awesome act I saw in Norway. Like Daft Punk meets Rammstein with animated backdrops of robots and shit"

Eddie White (Australian animation director)

Trioen Ultra Sheriff kan best beskrives som hard elektronisk musikk med robotstemmer og pompøse refreng. Temaet er sci-fi i 80-talls tegneseriestil, og konserten er en kombinasjon av livemusikk og animert projeksjon.

 

Ultra Sheriff på Myspace

Ultra Sheriff vil opptre under avslutningen

Lørdag 14.november | 23.00 | Blå Grotte


tilbake